E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Aeroplani derdh karburantin sipër shkollave, lëndohen 60 persona

Një incident i pazakontë është regjistruar në Los Angeles, teksa një avion ka derdhur karburantin sipër 5 shkollave fillore dhe një shkolle të mesme.

CNN bën me dije se ngjarja ndodhi ditën e djeshme, teksa aeroplani po kthehej në aeroportin ndërkombëtar të Los Angeles.

Nga ky incident janë lënduar 60 persona, ndërsa pasojat më të mëdha u regjistruan në shkollën “Park Avenue”, e cila ndodhet 30 km larg aeroportit. Si pasojë e karburantit të rënë nga ajri, 20 nxënës dhe 11 persona të rritur pësuan lëndime të lehta.

Shkollat tjera që u prekën nga ky incident ishin shkollat fillore “San Gabriel”, “Graham”, “Tweedy”, “93 Street” dhe shkolla e mesme “Jordan”.

Justin Guiti, nxënës në klasën e pestë, tha se karburanti i aeroplanit e ka lagur në tërë trupin dhe madje i ka hyrë në sy, ndërsa një tjetër tha se i kruhej lëkura akoma që pas lagies me karburant.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...