E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Shtëpitë u shitën tri herë. Si u mashtruan 40 familje në Durrës (video)

Një pallat në Durrës është ndërtuar nga firma e ndërtimit “G.XH. shpk”, me administrator Kujtim Kllogjerin. Në vitin 2012, Hyjrie Zhusti bleu një apartament në qytetin e Durrësit.

“Unë kam blerë një apartament, në të cilin jetoj edhe sot. Por, në vitin 2013 na del një blerës tjetër, më të cilin unë vazhdova karvanin e gjyqeve. Në një moment, kur unë mendova se gjyqet përfunduan, e gjej veten përsëri në gjykatë. Na del një tjetër pretendent nga Shkodra. Ismet Bala thotë që e ka blerë në vitin 2010 këtë apartament. Pra hyrja ime qenka shitur 3 herë, Hyjries, Gentianit dhe Ismetit. Po t’iu biesh dyerve, do të të thonë jemi në gjykatë të gjithë, asnjëri nuk e ka hyrjen të vetën. Të 40 banorët janë në gjyq këtu. Unë nuk i përballoj më gjykatat, nuk mundem. Aq shumë stres kam, saqë dua të më lenë të rri e qetë të rris djalin tim. Nuk di ku të shkoj. Jam përballur aq shumë me këto gjykata sa në 23 nëntor jam gjendur përballë një sëmundjeje mjaft të vështirë, me pasoja mjaft të rënda sot. Të bësh kimioterapi sot nuk është aq e thjeshtë”, tha Hyjrie Zhusti.

Ajo që duhet të theksojmë është se Kujtim Kllogjeri është dënuar nga drejtësia shqiptare me 12 vite heqje lirie, por ai është ende në arrati. Ndërkohë, të gjithë banorët e këtij pallati përplasen në dyert e gjykatave. /Top Channel

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...