E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

De Biasi shpalos “nismën” e re, shqiptarët komentojnë: Kthehu te Shqipëria

FSHF-ja është në kërkim të një trajneri për Kombëtaren, pas shkarkimit të Christian Panuccit. Emrat që dëgjohen janë të shumtë.

Por shqiptarët duket se nuk harrojnë dot Giani De Biasin, padyshim trajnerin më të suksesshëm të kombëtares. Me trajnerin italian Shqipëria ka shkuar në Europianin e 2016-ës dhe ka bërë shumë paraqitje të mira duke pasur dhe një model loje të qëndrueshëm.

De Biasi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, ka bërë me dije se ka krijuar një shkollë futbolli për të rinjtë. Por ajo që bie në sy është fakti se në komente kishte shumë fansa shqiptarë, që i kërkojnë atij të kthehet dhe të marrë drejtimin e Kombëtares.

De Biasi ka lënë vetëm kujtime të mira te shqiptarët, të cilët e kërkojnë pas. Në vetëm pak minuta ai ka marrë shumë komente ku shumica ishin nga shqiptarët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...