E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Detajet/Bllokohet në port një sasi heroine e kokaine, një person e kishte fshehur në trup

Mbrëmjen e sotme, policia raportoi për kapjen e një sasie droge në Portin e Durrësit. Lënda narkotike është zbuluar gjatë kontrollit të udhëtarëve dhe mjeteve që do të imbarkoheshin në traget.

Droga e cila deklarohet të jetë heroinë dhe kokainë, kishte si destinacion Italinë.

Burimet sqarojnë se droga iu gjet e fshehur në trup një personi, që është arrestuar në flagrancë nga policia për ‘trafik narkotikësh’.

Nuk dihet ende sasia e drogës së sekuestruar.

Bllokohet drogë në Portin e Durrësit, pranga tre personave

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...