E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

Shqiptari i infektuar pështyn policët grekë, 14 efektivë futen në karantinë

Lexo edhe ...

“Mos bllokoni kamionët e Kosovës”/ Serbia i përgjigjet thirrjes së Ramës

Pas thirrjes që kryeministri Rama i bëri dje Vuçiç, që të liheshin të kalonin në dogana kamionët me targa të Kosovës, ka ardhur edhe...

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...

“Vëllai ka 10 ditë me simptomat e Koronavirusit”,Memushaj:Dëshiroj ta mbyll karrierën në…Vlorë

Italia është duke përjetuar një situatë të tmerrshmë për shkak të Koronavirus, që është përhapur në mënyrë të frikshme, duke shkaktuar me mijëra viktima....

Koronavirusi/ Gjermania zgjat kufizimet e kontakteve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

Policia greke ka ndaluar dhe shoqëruar drejt spitalit të sëmundjeve psikologjike në Athinë një 26-vjeçar me origjinë shqiptare.

Kjo pasi gjatë orëve të para të mëngjesit ai kishte filluar të godasë makinat e parkuara jashtë shtëpisë së tij. Media greke shkruajnë se ai u kap në gjendje amoku (një epizodë krimi masiv kundër njerëzve ose ndonjë objekti në shumicën e rasteve kryer individualisht dhe që përfundon me vetëvrasje).

26-vjeçari i ka kundërshtuar efektivët e policisë dhe ka nisur t’i godasë dhe t’i fyejë. Ai i kishte thënë policëve se ishte me koronavirus, ndërsa pasi u neutralizua ai u verifikua se kishte temperaturë.

I riu ishte kthyer nga Londra vetëm 3 ditë më parë dhe duhej të ishte në karantinë, por gjendja e tij psikologjike ka qenë tepër e rënduar.

Ndërkohë 14 policët që shkuan në zonë për ta ndaluar janë futur gjithashtu në karantinë, pasi autori i kishte pështyrë dhe i kishte prekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Mos bllokoni kamionët e Kosovës”/ Serbia i përgjigjet thirrjes së Ramës

Pas thirrjes që kryeministri Rama i bëri dje Vuçiç, që të liheshin të kalonin në dogana kamionët me targa të Kosovës, ka ardhur edhe...

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...

“Vëllai ka 10 ditë me simptomat e Koronavirusit”,Memushaj:Dëshiroj ta mbyll karrierën në…Vlorë

Italia është duke përjetuar një situatë të tmerrshmë për shkak të Koronavirus, që është përhapur në mënyrë të frikshme, duke shkaktuar me mijëra viktima....

Koronavirusi/ Gjermania zgjat kufizimet e kontakteve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

“Koronavirusi ka një mesazh për ju”/ Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook, ku tregohen disa mesazhe “që koronavirusi ka për qytetarët”. “Virusi ka këtë videomesazh për ju. Ndiqeni...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT