E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Shqiptarët, miq në kohë të vështira! ‘Fundjavë Ndryshe’ pranë refugjatëve

Një tjetër nismë e ndërmarrë nga “Fundjavë Ndryshe”, ka dhënë frytet e para të gëzimit për refugjatët, të cilët kanë ardhur në Shqipëri.

Vetëm të bashkuar dhe duke ndihmuar ata që kanë më shumë nevojë, shoqëria shqiptare mund të kapë ritmin që dëshiron në jetë.

Asnjë shqiptar nuk harron vuajtjet e vëllezërve tanë, të cilët kanë nisur nga zero çdo gjë, për një jetë më të mirë e të begatë.

Vuajtjet dhe sakrificat janë një pjesë e anës njerëzore, por një kontribut sado i vogël, është një dritë në fund të tunelit.

Këto foto dëshmojnë se shqiptarët i janë gjendur pranë refugjatëve, të cilët ndodhen në një qendër azilantësh.

Themeluesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, njofton me anë të një postimi në Facebook se janë dhuruar shumë ndihma, duke nisur me ushqim e veshmbathje, krevatë e batanije.

Më konkretisht bëhet fjalë për 50 batanije, 50 dyshekë, 100 kuti me rroba, 100 paketa ushqimore.

“Nuk kemi çfarë të veshim, kemi ikur prej luftës !! Ne nuk duhet të harrojmë vuajtjet e çdo shqiptari që ka pasur në mërgim!

Sot dhuruam shumë ndihma, rroba, ushqim, krevatë, batanije, për refugjatët të cilët kanë ardhur në Shqipëri.

“Bamirësia nuk të varfëron”. Zoti ju bekoftë të gjithëve!”, shkruan Arbër Hajdari, në një postim në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...