E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Shqipëria është nevojtore”, plas sherri mes Çanit dhe Bashës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk e ka pritur aspak mirë një koment të drejtuesit të emisionit “Zonë e Lirë”, Arjan Çani, teksa ky i fundit e cilësoi Shqipërinë “një vend nevojtore”.

Kjo ka sjellë që Basha ta ndërpresë Çanin, duke i thënë se s’mund të rrijë e të dëgjojë komente të tilla, ndërsa ka thënë se “nevojtore është qeveria dhe jo vendi”.

Pjesë nga debati:

Çani: Pra, në këtë vend nevojtore…

Basha: Këtë nuk e pranoj.

Çani: Ky është mendimi im…

Basha: Është mendimi yt por unë s’mund ta pranoj. Pse unë do rri të dëgjoj ty që thua nevojtore? S’më pëlqen që e përdor…

Çani: Po kështu është, ky është mendimi im.

Basha: Nevojtore nuk është vendi, është qeveria. Është tjetër gjë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dënimi i Llallës/ Rama reagon për herë të parë për mediat franceze

Gjykata e Apelit la në fuqi dënimin nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë me 2 vite burg për Llallën. Ish-kryeprokurori mungoi në...

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...