E hënë, 27 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

DALIN SMS-të/ PS fillon fushatën, deputeti i shkruan mësuesit

Një mësues, i cili jep orën e fiskulturës në një shkollë në Kamëz, ka kontaktuar me “Gazetën Panorama Online”, ku ka publikuar mesazhet e shkëmbyera me deputetit e PS në qarkun e Tiranës, Rakip Suli.

Sipas mësuesit, i cili prej një viti është shpërngulur nga qyteti i Pogradecit dhe ka filluar punë si mësues i jashtëm për orën e fiskulturës, deputeti Suli pas një urimi që i ka bërë në Facebook, ndër të tjera i ka shkruar “se me ndryshimin e drejtimi të Kamzës, gjëra shumë më të mira do të vijnë”.

Mësuesi, Ervil Dervishi, shkruan se Suli po kërkon që t’i blejë votën në këmbim të vendit të punës. Më tej ai ka sqaruar se për ta bërë mësues të brendshëm në këtë shkollë, kërkojnë para.

“Doja t’ju uroja dhe shpresoj dhe besoj që ju jeni vendimtar në garën time në Kamëz bashkë me kolegët”, shkruhet ndër në tjera në këto mesazhi, ku sipas mësuesit, pretendohen se janë nga deputeti i PS.

Rakip Suli, deputet i PS

“Çdo gjë është e mundur, më beso, nëse merreni me njerëzit e duhur”, thuhet më tej.

Më poshtë janë mesazhet e mësuesit, të ardhura në adresën e Facebook të Panorama Online:

“PERSHENDETJE UNE KAM NJE DENONCIM TE FORTE DHE DUA TA BEJ KTU TE JU SEPSE KTA LEGENAT E RILINDJES MAVI E KAN FILLU BLERJEN E VOTAVE QE TANI ME VENDE PUNE PO TA HARROJNE RAKIP SULI DHE RILINDJA SE KA ME FITU UNE NUK E KAM PROBLEM POSTOJENI DHE EMRIN TIM DHE CDO GJE.

JAM ERVIL DERVISHI PROFESOR FISKULTURE NE KAMEZ KAM 1 VIT QE JAM SHPERNGULUR NGA POGRADECI DHE KAM FILLUAR PROFESOR FISKULTURE PER EMIRIONI CAKONI NUK MA JEP EMERIMIN SI PROFESOR I BRENDESHEM SE DO LEK “.

save

53563589_396627407787043_30
53389192_308521079809656_56

53806373_2800182139993778_3

rakip

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...