E martë, 19 Janar, 2021
8 C
Tirana

I kapur nga rusët? Flet Basha. Komenton vendimin e Hajdarit: Nuk merrem me…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se thashethemet se ai është i kapur dhe urdhërohet nga rusët, janë vetëm propagandë.

Basha tha se në të vërtetë është kryeministri Rama ai që pret oligarkët rusë dhe që u ka dhënë atyre naftën.

«Kjo është e gjitha propagandë, si ajo që bëhej në komunizëm ku përfshihej armiku më i madh i popullit. Politikan më evropian se unë nuk ka, Rama pret oligarkët rusë, u ka dhënë naftën. Dhe agjendën rajonale për ndarjen e Kosovës, Rama-Vuçiç e bëjnë mjaft mirë. Kështu që rusët s’kanë nevojë të investohen te Lulzim Basha që është politikan me pikëpamja evropiane.”

I pyetur mbi vendimin e disa deputetëve demokratë, mes tyre Rudina Hajdarit për mosdjegien e mandatit, Basha tha:

“Nuk do merrem me asnjë prej tyre. Motivi i atyre që kanë qëndruar në kuvend, nuk i shërben interesit të kombit, as interesit të demokracisë”./Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç: Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, një kërcënim për Evropën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për formimin e “Shqipërisë së Madhe”. Vuçiç ka theksuar se...

Goditi kundërshtarin/ Merret vendimi për Mesin, ja sa ndeshje dënohet “pleshti”

Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit në Spanjë, ka marrë vendimin për Lionel Mesin, pas gjestit antisportiv në Superkupë ndaj Bilbaos, ku u ndëshkua...

Kim takon Tushën: Ke përgjegjësinë e shqyrtimit të çështjeve të rëndësishme

Ambasadorja e SHBA-ve në vendin tonë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kryetaren e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Vitore Tusha, e...

Marrëveshja me Shqipërinë/ Greqia zgjeron kufirin detar në Perëndim

Parlamenti grek vendos për zgjerimin e territorit ujor të Greqisë në Detin Jon, nga gjashtë në dymbëdhjetë milje detare. Këtij hapi i parapriu një...

Rritet numri i viktimave në Kosovë, 294 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar të martën se nga COVID-19 kanë vdekur edhe 9 persona. Dy viktima janë shënuar në...