Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor kinez të Shenyang, të enjten në mëngjes.  Të gjithë të plagosurit janë dërguar në spitale. Zyrtarët janë ende duke hetuar shkakun e shpërthimit.

Fotografitë dhe videot që thuhet se janë marrë në vendin e shpërthimit tregojnë se një skelet betoni është gjithçka që ka mbetur nga ndërtesa; dritaret e ndërtesave aty pranë u thyen, automjetet u dëmtuan dhe rrugët u mbuluan me mbeturina.

Shpërthimi u kap në një video të shpërndarë gjerësisht në mediat sociale. Pas shpërthimit, një re pluhuri mbuloi rrugën dhe mbeturinat ranë nga ndërtesat.

Shenyang, shtëpia e më shumë se 9 milionë njerëzve, është kryeqyteti i provincës Liaoning. Në qershor, një shpërthim gazi në një treg në Kinën qendrore vrau 25 njerëz dhe plagosi më shumë se 130 persona.

Burimi i lajmit: CNN. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...