E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Shoqja e ngushtë e 15-vjeçares së abuzuar: Roja ngacmonte dhe nënat e fëmijëve

Më të lexuarat

Shoqja e ngushtë e të miturës së përdhunuar, ka rrëfyer disa detaje të tjera tronditëse. Në studion e emisionit me “Zemër të Hapur”, në News24, shoqja e ngushtë e 15-vjeçares ka treguar se si u vendos që të trokisnin në dyert e policisë.

Para se t’i drejtohej policisë, 15-vjeçarja i ka kërkuar ndihmë shoqes së saj, e cila rrëfen në emision momentet e tmerrit dhe panikut. Ajo tha se drejtori i shkollës ka qenë në dijeni të ngjarjes, pasi roja ngacmonte dhe mamatë e fëmijëve. Vajza shokon më tej duke thënë se shpesh herë rojen e shikonin tek banjat e shkollës, pasi ai ngacmonte fëmijët e tjerë.

“Vajzën e kam shoqe te ngushtë. Atë natë qe vajza shkoi ne polici ne oret e para te mengjesit erdhi ne shtëpinë time. Ajo kishte shume kohe qe qëndronte larg te gjithëve, brenda shtëpisë se saj.

Ishte e ndrojtur, e hutuar edhe shume e frikesuar. Ne kemi bere klasen e peste dhe te gjashte bashke, ja njoh edhe prindërit edhe vëllain. Edhe prindërit e mi i njohin si familje.

Kishte disa kohe qe vajzen nuk e shikoja me edhe u shqetësova, pasi pyeta mora vesh qe ajo qëndronte gjate gjithë kohës ne shtëpi. Une villain e kam shume fanatik, ai gjate gjithe kohës nuk ka dashur qe unë te kisha kontakte me te tjere.

Edhe per kete kam pasur gjithmone debate. Vëllai e njihte shume mire këta çunat dhe kete rojen e shkolles. Pas shume kohesh qe unë se kisha pare vajzën, shkova dhe pyeta qe ku është, por vertetova qe prindrit e kishin ndaluar te dilte nga shtëpia pasi ne lagje kishin dale thashethemet. Edhe kjo shoqja ime ndihej shume keq, edhe shume e kërcënuar.

Ai drejtori ka qene ne dijeni, sepse ky roja ngacmonte dhe mamat e fëmijëve, por shpesh here ketë rojen e shikonim te banjat e shkollës, ai ngacmonte edhe te tjerë fëmije. Atë dite qe vajza erdhi ne shtëpinë time, ishte shume e shqetësuar. Unë dola për një kafe me te, por sa zbritem poshtë roja ishte aty perball nesh dhe na ndoqi nga pas deri te lokali.

Ai gjithmonë rrinte te disa shkalle gati nga 24 ore, vetëm ta shikonte ketë shoqen time, madje jo vetëm shantazhoheshin me video dhe foto, por edhe me rrjete sociale fallco me fjale te pista. Për vajzën kane qene ne dijeni edhe mësues, jo vetëm drejtori, por ne dijeni kane qene edhe policat e Babrroit. Pasi djali i 65 vjecarit ka shkuar ne polici, ka denoncuar babain, por nuk u mor parasysh, sepse nuk kishte prova”, rrëfeu e mitura.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Hapat e ardhshëm për negociatat”/ Varhely takon kryenegociatorin e Shqipërisë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Përmes një postimi në “Twitter”, Varheleyi shprehet...

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...