E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Shkarkohet Rudina Hajdari? Reagon deputetja: Nuk varet nga dëshira…

Më të lexuarat

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas lajmeve të publikuara se ajo nuk ishte më në krye të Grupit Demokrat Parlamentar.

Hajdari e hodhi poshtë lajmin përgjatë një prononcimi për ‘ABC News’, duke thënë se ’shkarkimi i saj nuk varet nga dëshira e disa individëve, por se duhen vota për ta bërë këtë gjë.

Ndërkohë më herët, përmes një postimi në Facebook, deputeti Korab Lita deklaroi se pranuar propozimin e disa deputetëve të Grupit Parlamentar Demokrat për t’i drejtuar në seancat plenare.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do të mbyllemi sërish? Manastirliu zbardh vendimin pas shifrave rekord të të infektuarve

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 117 raste pozitive. Po kështu, situata në Spitalin Infektiv vijon të paraqitet e rënduar. Në 24 orët...

Sinjale pozitive nga Vuçiç, njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën

Një ditë pas rifillimit të dialogut midis Vuçiçit dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, me ndërmjetësimin e zyrtarëve të BE, disa sinjale janë dhënë...

Zbardhet skandali/ ‘Drejtoresha e kopshtit pranon fëmijët e të infektuarve me urdhër nga lartë’

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, akuzon punonjësit e kopshtt Nr. 18 në Tiranë, se kanë pranuar fëmijën e një të infektuari që punon...

“Gjendja jashtë kontrollit”, qytetari denoncon tek Berisha ç’po bëhet me të infektuarit

I ashtëquajturi qytetari digjital, denoncon tek ish-kryeministri Berisha rastin e shumë personave të cilët janë në gjendje të rëndë, por atyre nuk u bëhet...

Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i kalojnë pushimet brenda vendit këtë verë. “Ky vend është i bekuar në mënyrë unike...