E mërkurë, 1 Prill, 2020
5 C
Tirana

Shifra rekord/Ahmetaj: Kjo falë Ramës! Qeveria është institucion i besueshëm

Lexo edhe ...

Vetëizolimi dha rezultat, ky shtet vendos të heqë masat

Qytetarët në Danimarkë duket se kanë respektuar vetëizolimin, aq sa kryeministrja është shprehur shpresëplotë se së shpejti pritet që të zbuten masat e ndërmarra....

Kur do përfundojë izolimi? Ermali i dedikoi një këngë, reagon Pëllumb Pipero (VIDEO)

Aktori e njëkohësisht moderatori Ermal Mamaqi, i ka dedikuar një këngë mjekut infeksionist Pëllumb Pipero. Ky i fundit, gjatë gjithë kësaj kohe ka ndihmuar...

Shkarkimi i gjyqtarëve të Kasacionit nga Ahmet Zogu, çfarë shkruante media franceze

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 1 Prill 2020  “Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të mërkurën e 9  marsit 1932, në faqen n°2, një shkrim...

Shqipëri/ Shkon në 67 numri i personave të shëruar nga koronavirusi

Ka shkuar në 67 numri i personave të shëruar nga COVID-19. Lajmin e ka përcjellë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thotë se...

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, duke komentuar Konferencën e Donatorëve shprehet se kaloi pritshmëritë. Ai ia kaluar meritat personalisht kryeministrit Edi Rama, duke e konkretizuar me faktin se shifra e mbledhur nuk është gjë tjetër veçse besim ndaj qeverisë.

Në studion e “News24”, ai deklaroi se për Shqipërinë hapet një etapë e re, duke marrë rezultatin e dëshiruar. “Ajo që ndodhi dje, ishte përtej pritshmërive. Ishte një ditë e kultivuar nga BE dhe nga ana e miqve tanë që nga 27 nëntori dhe në vazhdim është një punë e kultivuar, për të ardhur në një ditë si ajo dje. Reflektoi gjithë vëmendjen e komunitetit ndërkombëtar. Unë e besoj që është një faqe e re në historinë e Shqipërisë dhe në historinë e Ballkanit Perëndimor për qasjen që kanë me Shqipërinë.

Komuniteti ndërkombëtar e përdori 17 shkurtin, për t’i dhënë një shpresë shumë të madhe Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor, dhe për solidaritet me vendin. Në të njëjtën kohë, shifra është besim ndaj qeverisë.

Nuk të jep as grant, as kredi asnjë, në qoftëse ti nuk je i besueshëm. Kryeministri, qeveria, është institucion i besueshëm. Për komunitetin europian, për BE, për vendet anëtare dhe gjithë vendet e tjera që dhanë qoftë grante, qoftë kredi të buta me interesa shumë të favorshme”, deklaroi Ahmetaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Vetëizolimi dha rezultat, ky shtet vendos të heqë masat

Qytetarët në Danimarkë duket se kanë respektuar vetëizolimin, aq sa kryeministrja është shprehur shpresëplotë se së shpejti pritet që të zbuten masat e ndërmarra....

Kur do përfundojë izolimi? Ermali i dedikoi një këngë, reagon Pëllumb Pipero (VIDEO)

Aktori e njëkohësisht moderatori Ermal Mamaqi, i ka dedikuar një këngë mjekut infeksionist Pëllumb Pipero. Ky i fundit, gjatë gjithë kësaj kohe ka ndihmuar...

Shkarkimi i gjyqtarëve të Kasacionit nga Ahmet Zogu, çfarë shkruante media franceze

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 1 Prill 2020  “Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të mërkurën e 9  marsit 1932, në faqen n°2, një shkrim...

Shqipëri/ Shkon në 67 numri i personave të shëruar nga koronavirusi

Ka shkuar në 67 numri i personave të shëruar nga COVID-19. Lajmin e ka përcjellë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thotë se...

Nis sot, ja procedura si të aplikoni për “pagën e luftës”

Nga data 1 prill ka nisur aplikimi i subjekteve të vogla, me qarkullim deri në 14 milionë lekë, për të përfituar pagën minimale, apo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT