E mërkurë, 1 Prill, 2020
4 C
Tirana

“Rrezikohet grusht shteti”/ Basha: Rama i ka bërë llogaritë gabim

Lexo edhe ...

Bën 600 maska dhe ia dhuron spitalit, presidentja greke falenderon rrobaqepësen shqiptare

Presidentja e Greqisë, Katerina Sakellaropoulou, ka shprehur falenderimet ndaj rrobaqepëses shqiptare, Elona Agolli, për gjestin e kryer ku punoi për krijimin e maskave. Në këto...

S’ka faj Qazimi, nëse të ka lënë benzina rrugës

Nga: Skënder Minxhozi Kemi patur shumë shpesh këto 30 vjet, mësues që kanë bërë shitësin e frutave, ish-ushtarakë që kanë këmbyer valutë poshtë bankës së...

Pse Kina duhet të japë llogari për pandeminë e koronavirusit

Nga: Michael Auslin “National Riview” Partia Komuniste Kineze (PKK), po zhvillon aktualisht një fushatë të egër propagandistike, që synon të shmangë fajin për origjinën e...

Pse gratë janë më të mbrojtura se burrat ndaj koronavirusit? Njihuni me provat shkencore

Askush, madje as më të rinjtë, nuk janë imunë ndaj COVID-19. Por gjithnjë e më shumë prova shkencore, tregojnë se gratë duket se përballen...

Pas përfundimit të takimit me aleatët, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha në një prononcim për mediat se Rilindja po bën një grusht shteti. Në vazhdën e denoncimeve, kryedemokrati Basha u shpreh me tone të larta se objektivi i kryeministrit Rama është kapja e Gjykatës Kushtetuese.

“Rama i ka bërë hesapet gabim”, tha më tej Basha, ndërsa foli edhe për takimin e mbajtur sot me Kreun e Shtetit, Ilir Meta.

“Presidenti i Republikës më ka njohur me të tjera fakte dhe prova tronditëse, të përfshirjes së personave të maxhorancës në Gjykatën Kushtetuese. Kapja e Kushtetueses është objektiv i Ramës. Atij i duhet për të mbrojtur kriminelët, dhe për të mbrojtur pushtetin e paligjshëm”, deklaroi Basha.

Ndër të tjera ai theksoi se rrotacioni i pushteteve është i pashmangshëm, por që kjo do arrihet me zgjedhje dhe me votën e shqiptarëve.

“Nuk do ketë forcë mbi tokë ta ndalë rrotacionin, ardhjen në pushtet të opozitës së bashkuar me votën e qytetarëve. Detyra jonë është ti bashkojmë qytetarët dhe për këtë po punojmë në disa rrafshe.

Nuk ka forcë mbi këtë dhe që të ndalë rrotacionin, i ka bërë hesapet gabim Edi Rama. Ia kam thënë para një muaji. Unë po bëj gjithçka që kjo të përfundojë me mjete politike për hir të stabilitetit, duhet që kjo të vijë pa kosto. Do bëj gjithçka që kjo të vijë me kosto të vogël për shqiptarët”.

Presidenti Ilir Meta ka depozituar sot një padi shtesë për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranin. Në një reagim në Facebook, teksa ka publikuar dhe kallëzimin shtesë që e ka dorëzuar në SPAK, Meta shkruan se prova të reja do dalin në dritë shumë shpejt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Bën 600 maska dhe ia dhuron spitalit, presidentja greke falenderon rrobaqepësen shqiptare

Presidentja e Greqisë, Katerina Sakellaropoulou, ka shprehur falenderimet ndaj rrobaqepëses shqiptare, Elona Agolli, për gjestin e kryer ku punoi për krijimin e maskave. Në këto...

S’ka faj Qazimi, nëse të ka lënë benzina rrugës

Nga: Skënder Minxhozi Kemi patur shumë shpesh këto 30 vjet, mësues që kanë bërë shitësin e frutave, ish-ushtarakë që kanë këmbyer valutë poshtë bankës së...

Pse Kina duhet të japë llogari për pandeminë e koronavirusit

Nga: Michael Auslin “National Riview” Partia Komuniste Kineze (PKK), po zhvillon aktualisht një fushatë të egër propagandistike, që synon të shmangë fajin për origjinën e...

Pse gratë janë më të mbrojtura se burrat ndaj koronavirusit? Njihuni me provat shkencore

Askush, madje as më të rinjtë, nuk janë imunë ndaj COVID-19. Por gjithnjë e më shumë prova shkencore, tregojnë se gratë duket se përballen...

Pse COVID-19 po u merr jetën të rinjve të shëndetshëm? Ja ç’thonë ekspertët

Pandemia e koronavirusit rrezikon, dhe në fakt po i merr jetën kryesisht të moshuarve. Por në jo pak raste po vërehet se infektimi me...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT