E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Sëmuret presidenti Vuçiç, ja çfarë njofton stafi i tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shfaqur probleme me shëndetin, e për rrjedhojë ka anuluar takimet që i kishte programuar më herët. Ai sot kishte takime me ambasadorët e Rusisë dhe Kinës në Beograd. Mjekët i kanë sugjeruar presidentit që të pushonte, për të rimarë energjinë e duhur.

Lajmin e ka bërë të ditur Suzana Vasiljevic, këshilltare për media e Presidentit të Serbisë.

“Shëndeti i presidentit nuk ishte i mirë, kurse Ursula von der Leyen (Presidentja e Komisionit Evropian) arrin nesër mbrëma, kurse pasnesër bashkë me të jemi në Nish, ku do të shënojmë fillimin e punës në korridorin e ri hekurudhor.

Pas kësaj ne shkojmë në Dubai dhe problemet e përditshme në Kosovë, kështu që ai duhej të pushonte pak. Kështu që ne vendosëm, respektivisht mjekët i sugjeruan që ai të pushojë për një kohë dhe të bëjë një pushim”, tha Vasiljevic në emisionin e mbrëmjes të Euronews.sr.

Suzana Vasiljevic ka sqaruar se presidenti nuk ka asgjë për tu shqetësuar, por është thjeshtë çështje lodhje.

“Është vetëm çështje lodhjeje”, tha këshilltarja e presidentit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...