E diel, 24 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

“Fajin e kanë prindërit”, gjyshërit e Aldi Ramës: Lajmin e morëm nga mediat

Ndonëse 21-vjeç, Aldi Rama kishte një të shkuar kriminale. Gjyshërit e tij fajësojnë prindërit, e ndërsa thonë se e kanë marrë lajmin nëpërmjet medias. I ndjeri është rritur nga gjyshërit në Lezhë, ndërsa i ati ndodhet në burg në Greqi.

Në moshën 18-vjeçare kishte shantazhuar të dashurën e tij, që të të kryente marrëdhënie me të në sy të shokëve të tij, pasi në të kundërt do të publikonte foto të saj në rrjetet sociale.

Po ashtu, në një tjetër aksion të policisë atij i kanë gjetur një sasi kanabis, që dyshohet se e shiste në doza të vogla.

Ditën e djeshme, ai duhej të ishte në “arrest shtëpie”. Rama jo vetëm që lëvizte i pashqetësuar në Lezhë, por mbante me vete dhe armë, me të cilën vrau efektin e policisë, Saimir Hoxha. Ceremonia mortore do të mbahet në Durrës, pasi aty është e ëma e Aldi Ramës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...