E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

sëmurë

Sëmuret presidenti Vuçiç, ja çfarë njofton stafi i tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka shfaqur probleme me shëndetin, e për rrjedhojë ka anuluar takimet që i kishte programuar më herët. Ai sot...

Afrikano-amerikanët: Ende më të varfër, më të sëmurë, më pak të arsimuar

Diskriminimi i vazhdueshëm kundër afrikano-amerikanëve është një nga arsyet kryesore për protestat masive pas vdekjes së George Floyd. Në SHBA ende ekzistojnë ligje që...

OBSH: Mos nxitoni të lehtësoni masat

Zëdhënësi i OBSH-së, Christian Lindmeier ka bërë thirrje që masat e marra për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, të mos hiqen shumë herët, në...

U dyshua me koronavirus, dalin përgjigjet e testit të Papa Françeskut

Gjendja jo e mirë shëndetësore e Papa Françeskut ka bërë që shumë njerëz të shqetësohen për të, madje edhe duke dyshuar se ai mund...

“Asnjë takim pune”/ Mediat gjermane të shqetësuara për shëndetin e Angela Merkel

Në daljet e fundit publike, kancelarja gjermane Anglea Merkel është shfaqur në gjendje jo të mirë shëndetësore. Dridhjet në mënyrë të pakontrolluar dhe mosmabajtja...

Pas shtrimit në spital, Vuçiç flet për herë të parë për problemet me shëndetin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka reaguar pas shtrimit në spital ditën e premte. Të shumtë ishin ata që fajësuan gazetarin e “N1”, Miodrag...

“U turpërova, kisha ngrënë fasule”/ Futbollisti tregon makthin: Nuk i tregoja dot trajnerit

Futbollisti Patrice Evra, ka folur rreth debutimit të tij në Manchester United, teksa ka rrëfyer një situatë të pazakontë që i ka ndodhur në...

“Kam vëllanë të sëmurë rëndë”/ I dogjën makinën, reagon kryebashkiaku Dritan Leli

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka reaguar pas djegies së automjetit të tij mëngjesin e ditës së sotme. Në një intervistë dhënë për...

Artur Zheji është sëmurë? Analisti kryen ndërhyrjen në Gjermani

Pas disa aludimeve se gazetari dhe analisti Artur Zheji është sëmurë, vjen edhe një reagim nga vetë ai, duke qetësuar të gjithë dashamirësit. Jo...

Kujtim Gjuzi zbulon pse Berisha iku në Zvicër: Eshtë sëmurë, ia di edhe klinikën

Ish-kryeministri Sali Berisha është larguar nga Shqipëria, për të qenë prezent në Forumin e Krans Montana në Zvicër. Mirëpo deputeti Kujtim Gjuzi ka nxjerrë...

Të fundit

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...