E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Sekuestrohen mbi 44 mijë euro në gomën rezervë të “Hyundai”-it

Një 41-vjeçar është kapur nga ana e policisë, pasi kishte fshehur mbi 44 mijë euro në gomën rezervë të “Hyundai”-it. Shtetasi me inicialet A. N., po ikte për në Greqi. Por policia kufitare në Kakavijë, ka sekuestruar 44. 500 euro. Shuma e konsiderueshme ishte fshehur në gomën rezervë të automjetin tip “Hyundai” me drejtues A. N. 41 vjeç, banues në fshatin Moravë, Berat, i cili po ikte në Greqi.

41-vjeçari tentoi që të kalonte shumën pa e deklaruar, ndërsa tashmë do të hetohet për ‘pastrim parash’ dhe ‘mosdeklarim’. Shuma e parave u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

24 vende të botës me Omicron, OBSH: Rrezik më i lartë i ri-infektimit

Zyrtarët shëndetësorë thonë se varianti i ri i koronavirusit Omicron tani është bërë dominues në Afrikën e Jugut, dhe po nxit një rritje të...

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...