E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Vrau burrin në mes të tregut, 9 vite burg nënës së dy fëmijëve

Nëntë vite burg janë dhënë nga Gjykata e Apelit për 38-vjeçaren Violeta Donaj, e cila tre vite më parë vrau burrin e saj Kujtim Donaj, në tregun e Milotit. Ngjarja e rëndë ndodhi në qershor të vitit 2018, kur autorja qëlloi katër herë me pistoletë në drejtim të bashkëshortit, duke e lënë atë të vdekur.

Para togave të zeza në Gjykatën e Laçit, nëna e dy fëmijëve rrëfeu se burri e torturonte, luante bixhoz dhe pinte alkool.

Viloleta Donaj, nënë e dy fëmijëve, ka qëlluar bashkëshortin e saj, Kujtim Donaj në mes të tregut dhe u arrestua vetëm pak minuta më pas. Shkalla e Parë e Gjykatës së Kurbinit e dënoi me 20 vite burg, ndërkohë që Apeli i Tiranës ka marrë sot vendimin për dënim maksimal me 9 vite burg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...