E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Salianji nxjerr foton e akuzon Ramën: Do ta legalizojë për oligarkët dhe miqtë e tij

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji, ka publikuar një foto mes disa bimëve hashashi dhe shkruan se në një kohë kur mijëra familje diskutojnë për bukën e gojës, kryeministri Rama do ta legalizojë atë për miqtë e tij.

Ai ka ngritur shqetësimin se ekonomia është në kolaps, mijëra familje diskutojnë mbijetesën, e ndërsa Rama propozon që të legalizojë hashashin.

Salianji shprehet më tej se kreu i qeverisë pasi i fuqizoi grupet kriminale, sot po kërkon ti hipotekojë hektarët me drogë nëpër Shqipëri. Po sipas tij, nga ky operacion do të fitojë krimi i organizuar.

Statusi

Ekonomia në kolaps, mijëra familje diskutojnë çdo ditë mbijetesën, mbajtjen e frymës gjallë, mijëra biznese te vogla nuk marrin dot borxh dhe as kreditohen për të paguar shpenzimet, biznesi i madh po paguan për qeverinë, për punëtorët dhe për oligarkët.

Fermerët po mbyten bashkë me produketet që skanë ku i çojnë… Rama propozon të legalizojë Hashashin!

Pasi i fuqizoi grupet kriminale dhe bandat e organizuara duke i legalizuar de fakto mbjelljen e kanabisti në 7 vjet qeverisje, Edi Rama sot po kërkon ti hipotekojë hektarët me drogë nëpër Shqipëri, nga ky operacion do të fitojë krimi i organizuar dhe maksimumi 5 oligarkë që do jenë edhe grosistet e drogës pasi kanë kapur gjithçka tjetër!

Kjo politikë nuk ështē ndihmë për fermerët, asnjë përfitim për qytetarët, vetëm miqtë e qeverisë që pasi ju pastohen paratë me amnisti ju pergatitet terreni për të siguruar tregun e kanabisit!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Informaliteti, pse i shkon kaq shumë Shqipërisë

Nga: Ben Andoni Një nga aksionet më të arrira të qeverisë Rama në fillimet e saj ishte ai që lidhej me luftën ndaj informalitetit. Masat...

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vrau gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...