E shtunë, 30 Maj, 2020
20 C
Tirana

Ministrja e Shëndetësisë jep lajmin e mirë

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

24 vite më parë/ Namik Dokle nxjerr foton e rrallë të grevës së urisë

Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle dhe deputet për disa legjislatura, ka ndarë me ndjekësit e tij një foto të rrallë të grevës së urisë...

Rritje e numrit të të infektuarve, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

Situata me koronavirusin vijon me të njëjtat shifra sikundër gjatë javës, duke mos pësuar asnjë ulje të kurbës. Në përditësimin e fundit të Ministrisë së...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se sistemi shëndetësor do të vijojë hapjen graduale me protokolle strikte sigurie. Ministrja thotë se ndërhyrjet kirurgjikale do të rinisin në datën 18 maj, në spitalet rajonale dhe universitare.

Shqipëria ka regjistruar këtë të hënë numrin më të ulët të rasteve pozitive me koronavirus në 8 javët e fundit. Prej më shumë se 10 ditësh, në Shqipëri nuk është regjistruar asnjë humbje jete, si pasojë e prekjes nga COVID-19.

Njoftimi

Edhe sistemi shëndetësor po vijon me faza ri-hapjen graduale, me protokolle strikte sigurie.

👨‍⚕️ 👩🏻‍⚕️ Ndërhyrjet kirurgjikale të planifikuara do të rinisin të hënën e ardhshme, datë 18 Maj në spitalet rajonale dhe universitare ✅

🏥 Spitali “Shefqet Ndroqi” po planifikohet të kthehet në normalitet ✅

#ShëndetësiaNëGatishmëri 🚨

Nga ana tjetër, ekonomia po shkon drejt hapjes së plotë, pasi qindra biznese të tjera kanë çelur dyert për klientët këtë fillim jave.

Lexo edhe :   Regjistrohen 6 raste të reja me koronavirus në Mat

Sipas rregullave të reja, tashmë vizitorët duhet të mund të qëndrojnë në ambientet e qendrave tregtare, maksimumi deri në 2 orë dhe nuk do të lejohet më shumë se 50% e kapaciteteve të tyre në të njëjtën kohë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Fluturon’ përsëri kurba, policia njofton për lëvizjen gjatë ditës së nesërme

Policia e Shtetit informon qytetarët në lidhje me masat se si do të procedohet për nesër. Të dielën do të jenë të hapura të...

Shembulli nga Britania dhe VIP-at shqiptarë që s’pyesin për shtet

Nga: Mustafa Nano Britania e Madhe ka qenë në karantinë, si shumë vende të tjera. Dhe karantina është respektuar nga pjesa më e madhe e...

Rritje e numrit të të infektuarve, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

Situata me koronavirusin vijon me të njëjtat shifra sikundër gjatë javës, duke mos pësuar asnjë ulje të kurbës. Në përditësimin e fundit të Ministrisë së...

24 vite më parë/ Namik Dokle nxjerr foton e rrallë të grevës së urisë

Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle dhe deputet për disa legjislatura, ka ndarë me ndjekësit e tij një foto të rrallë të grevës së urisë...

Ambasada Amerikane publikon pamjet, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar në rrjetet sociale disa pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë, e financuar nga USAID....
WhatsApp KONTAKTO TT