E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

“Askush s’ka guximin ta ndalojë”, Luçiano Boçi publikon pamjet

Ish-deputeti i PD-së Luçiano Boçi, ka publikuar një makinë të mbushur me lëndë drusore në aksin Librazhd-Elbasan, e cila është pa targa. Ai thotë se askush nuk ka guximin ta ndalojë.

Në vazhdën e denoncimeve, ai thotë se prerja e pyjeve në këtë zonë vazhdon në mënyrë sistematike. Sipas tij, kjo realizohet me përkrahjen politike.

Statusi

Pamjet e mëposhtme vijnë sot nga aksi Librazhd-Elbasan!
Makina e mbushur me lëndë drusore është pa targa.
Askush nuk ka guximin ta ndalojë.
Sa të tilla kanë kaluar në kohën e ndalim qarkullimit?!
Megjithë demoncimet e vazhdueshme, prerja e pyjeve në këtë zonë vazhdon në mënyrë sistematike.
Sigurisht me mbrojtje e përkrahje politike.
Sot në Shqipëri arrestohesh dhe tërhiqesh zvarrë se proteston, por nëse grabit, vjedh në emër të pushtetit, je i mbrojtur dhe policia të nderon.
Sot arrestohesh dhe nëse shkel karantinën, por jo se rrafshon pyjet.
A keni dëgjuar të arrestohet dikush për një gjë të tillë?!
Nuk ndodh se prapa kësaj grabitje pa orar karantinimi, është pushteti, është partia, normal është Rama me zarët e tij!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Informaliteti, pse i shkon kaq shumë Shqipërisë

Nga: Ben Andoni Një nga aksionet më të arrira të qeverisë Rama në fillimet e saj ishte ai që lidhej me luftën ndaj informalitetit. Masat...

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vrau gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...