E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Rudina Hajdari përkujton ditëlindjen e Azemit/Qytetarët: Mos u shërbe atyre që të vranë babanë (mesazhet)

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, ka përkujtuar ditëlindjen e babait të saj Azem Hajdari. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ajo ka zgjedhur të përcjellë këtë mesazh:

“Sot në ditën e lindjes së tij kujtojmë me krenari dhe përulje kontributin dhe sakrificën e tij të pakufij për Shqipërinë dhe Kosovën”.

Kaq ka mjaftuar që menjëherë të shpërthenin një mori komentesh, ku theksi vihet tek djegia e mandatit. Deputetja demokrate Rudina Hajdari, deri më tani nuk e ka dorëzuar mandatin, duke mos iu bashkuar vendimit të grupit, e ndërsa vëllai i saj Kiri Hajdari ka qenë në një mendje me vendimin e Lulzim Bashës dhe opozitës së bashkuar.

Ai mori fjalën në protestën e fundit që opozita e bashkuar organizoi para Kuvendit, duke na treguar se është në mbështetje të aktit ekstrem të djegies së mandateve.

Nga ana tjetër e medaljes qëndrojnë qytetarët, ku i kanë kërkuar Rudina Hajdarit që të mos e tradhtojë të atin, e mbi të gjitha, të mos i shërbejë atyre që e vranë Azem Hajdarin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...