E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Rudina Hajdari me një parti të re? Qytetarët: Çoje amanetin e babait deri në fund! (mesazhet)

Mandati i Rudina Hajdarit ende komentohet nga qytetarët e shumtë. Qytetarët ndahen në dy grupe. Ka nga ata të cilët e ofendojnë duke i thënë se nuk ka çuar deri në fund amanetin e të atit, por ekziston edhe një pjesë tjetër të cilët i japin mbështetjen e duhur.

Në postimin e saj të fundit, Rudina Hajdari njofton se ka mbajtur një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Znj. Sussane Schutz. Gjatë takimit në fjalë, ato kanë diskutuar për situatën në të cilën ndodhet vendi dhe institucionet shqiptare.

“Miqtë tanë Evropianë dhe Gjermanë janë tepër të shqetësuar për krizën politiko-institucionale në vend, ashtu sikurse është i shqetësuar çdo qytetar shqiptar. BE kërkon me të drejtë përgjegjshmëri të lartë dhe integritet nga politikanët shqiptarë, nga qeveria dhe opozita”, shkruan ndër të tjera Rudina në Facebook.

Si rrallë herë, ku postimet kanë qenë në të shumtën e rasteve ofenduese, një pjesë e qytetarëve janë të mendimit se ka ardhur koha që ajo të hedhë një hap me tej, duke krijuar një parti. Po kështu nuk kanë munguar mesazhet inkurajuese se duhet të drejtojë opozitën e re, për ti hapur rrugën Shqipërisë në BE.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...