E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Rudina Hajdari drejt marrjes së postit të rëndësishëm në Kuvend

Rudina Hajdari është kthyer tashmë në një ndër zërat më të komentuar të momentit, ndërsa në çdo dalje të saj, ka vënë në dukje se djegia e mandatit përkthehet në lënien në harresë të qytetarëve. Misioni i saj po konkretizohet, sikundër ajo e ka parashtruar që në krye të herës, e ku një ditë më parë i kërkoi edhe llogari ministrit Cakaj për ‘fshesën’ në diplomaci.

Gjatë ditës së sotme, PD dhe LSI mblodhën grupet parlamentare, ku dhe kanë rënë dakord që ti drejtohen me shkresë Kuvendit, për formalizimin e grupeve javën tjetër. Nga PD, Rudina Hajdari është diskutuar si emri më i mundshëm për kryesuese grupi. Nga LSI, Lefter Koka ka kërkuar një zonjë në krye të grupit të LSI. Burime bëjnë me dije se Enver Roshi ka propozuar Ediola Brahën. Vendimi përfundimtar do të merret javën tjetër mbi emrat dhe grupet.

Deputetët e rinj:

Partia Demokratike: 

Myslim Murrizi

Rudina Hajdari

Ligoraq Karamelo

Alban Zeneli

Majlinda Halilaj

Lefter Maliqi

Arben Elezi

Adriatik Alimadhi

Lëvizja Socialiste per Integrim:

Lefter Koka

Enda Koçiraj

Nimet Musai

Ralf Gjoni

Ylli Shehi

Aurora Mara

Erdiola Braha

Edlira Hyseni

Enver Roshi

Edmond Rrushi

Elda Hoti

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...