E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

PD i tregon Ramës pse u vendosën tre njollat e zeza në Ministrinë e Brendshme

Pas Kryeministrisë, protestuesit e opozitës u ndalën edhe tek Ministria e Brendshme, aty ku e lyen me bojë të zezë. Ky akt sigurisht që nuk i shpëtoi kryeministrit Rama, për të cilën lëshoi një lum akuzash, gjatë fjalës që mbajti në Kuvend.

Sipas tij, Basha e ka të pamundur që të fitojë zgjedhjet, ndaj endet rrugëve, dhe se vendi i tij aty është.

Në kundërpërgjigje të akuzave dhe ironive të kryeministrit, reagimi i radhës vjen nga sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i cili me anë të një postimi në Facebook, ka treguar domethënien e njollave të zeza.

Ai citon se njollat e zeza ishin për Saimir Tahirin, Fatmir Xhafajn dhe Sandër Lleshajn.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...