E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Përdhunuan amerikanen, e pamëshirshme ajo që kërkon Salvini për 3 autorët

Ministri i Brendshëm, Matteo Salvini është treguar aspak tolerant lidhur me përdhunimin e një turisteje në Siçili, nga tre të rinj.

Salvini ka kërkuar që tre të rinjtë të “tridhen”, në rast se vërtetohet se ata janë fajtorë.

Tre djemtë janë arrestuar me dyshimin e përdhunimit të 18-vjeçares, e cila ishte duke punuar si babysitter në Catania, në bregun lindor të Sicilisë. Ata pretendohet se e takuan vajzën në një bar, e dehën me pije dhe më pas kërkuan ta shoqëronin në një tjetër bar.

Por, pas kësaj, ata nuk kanë shkuar në bar, por e kanë marrë me forcë në makinë, duke e çuar në një rrugë të braktisur, ku e kanë përdhunuar me radhë.

Më pas ata kanë filmuar përdhunimin dhe pamjet ia kanë dërguar asaj në celular.

“Për krimbat në Catania që përdhunuan një turiste, asnjë lehtësi – kastrim kimik”, shkroi Salvini, në llogarinë e tij në Twitter.

Kastrimi kimik përbëhet nga shfrytëzimi i barërave dhe substancave kimike të cilat “vrasin” seksualitetin dhe libidon, pa u përdorur sterilizim apo heqje e organeve.

Përdhunimi i dyshuar i bandës u bë më 15 mars, kur vajza e re ishte në një natë me një mik dhe u takua me burrat lokalë në një bar.

Abuzuesit janë identifikuar si Roberto Mirabella, 20 vjeç, Agatino Spampinato, 19 vjeç dhe Salvatore Castrogiovanni, 19 vjeç. Ata i mohojnë akuzat.

Amerikania kishte 3 muaj që punonte në Katania. Ajo tashmë ka lënë Italinë dhe është kthyer në SHBA, sipas avokatit të saj, Mirella Viscuso.

Ajo do të duhet ose të kthehet në Itali për gjyqin e sulmuesve të saj të dyshuar ose të japë dëshminë nga SHBA-ja, tha avokati./ Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...