E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Rrofshi, ju dua shumë”, Rama: Më mirë maskë, se sa të mbyllur me javë të tëra

Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me reagimin masiv nga ana e qytetarëve, për të respektuar rregullin e vendosur nga qeveria, për mbajtjen e maskave në rrugë. Duket se qytetarët e kanë mbështetur këtë vendim, dhe për këtë kryeministri shprehet i lumtur.

Ai e konsideron si një super reagim për mbajtjen e maskave në rrugë. Kreu i qeverisë thotë më tej se është më mirë që të gjithë bashkë të vendosim maskën, se sa të përballemi me një mbyllje të dytë, e cila do sillte pasoja edhe më të mëdha nga ato që kaluan qytetarët gjatë izolimit.

Statusi

SUPER REAGIM SOT ME MASKAT EDHE NË RRUGË

RROFSHI, RROFSHI, RROFSHI, JU DUA SHUMË

Njësoj si ju, kur vura maskën sot sa dola u mërzita pak, po më mirë taksirati i maskës, se sa taksirati i mbylljes prapë në shtëpi me javë të tëra, prandaj faleminderit për mirëkuptimin dhe MBANI MASKËN SAPO DILNI NGA SHTËPIA

#MbajeMaskën

#RuajShëndetin

#ShpëtoJetë

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...