E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Itali

Italia ka regjistruar një rritje të rasteve me koronavirus, në krahasim me një ditë më parë.

Sipas autoriteteve shëndetësore, në 24 orët e fundit janë shënuar 289 raste të reja, ndërsa dje u shënuan 181 raste. Kështu shkon në 246.777 numri total i rasteve të regjistruara që prej shpërthimit pandemisë.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6 viktima, në krahasim me 11 që u shënuan dje. Deri më tani, në vendin fqinj janë regjistruar më shumë se 35 mijë viktima nga pandemia.

Në Rajonin e Lombardisë sot u raportua për zero viktima nga koronavirusi, për një total prej 16 802 vdekje, si edhe 46 raste të reja të pozitivitetit Covid, (dje ishin 53), shifër që e rrit në 96 054 numrin e të infektuarve që nga fillimi i pandemisë në Itali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...