E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Kudo me skedinat fituese”, Braçe mesazh ‘të koduar’ Metës

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, uroi klubin e Tiranës për titullin e 25-ë kampion të Shqipërisë. Meta u shfaq veshur me fanelën bardheblu, ndërsa bëri thirrje për respektimin e masave mbrojtëse prej koronavirusit.

Pas këtij postimi, nuk ka vonuar edhe ironia nga Zv.kryeministri Erion Braçe. Ai ka publikuar në Instagram dy foto paralele të Metës.

Njëra kur klubi i futbollit Skëndërbeu fitoi kampionatin dhe Meta ishte aty për të ngritur kupën, dhe tjetra; një foto që vetë Kreu i Shtetit publikoi në facebook, me fanelën e Tiranës.

 

View this post on Instagram

 

Kudo, gjithmone, ME SKEDINAT FITUESE!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...