Kryesore

“Rrimë gjithë javës nëse është nevoja”, qytetarët premtojnë rezistencë

               Publikuar në : 19:30 - 13/04/19 S.N

Po mbahet para Kryeministrisë protesta e nëntë e opozitës së bashkuar,ku kërkohet largimi i Ramës dhe mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme.

Ende nuk dihet se sa do të zgjasë kjo protestë, ndërsa qytetarët shprehen të gatshëm të qëndrojnë madje më shumë se 24 orë.

Të pyetur nga gazetarja e Tirana Today, qytetarët premtojnë se do rrinë sa të jetë e nevojshme.

A do të rrini, nëse protesta vijon edhe gjatë natës?

“Do të rrimë sa të jetë nevoja. Jo vetëm gjatë natës, por gjithë javën nqs zgjat protesta. Protestoj për kushtet e mjera, jetoj vetëm me një pension 100 mijë lekë të vjetra, s’më dalin për asgjë”, thotë një nga protestuesit për Tirana Today.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT