Kryesore

“Rrimë gjithë javës nëse është nevoja”, qytetarët premtojnë rezistencë

               Publikuar në : 19:30 - 13/04/19 S.N

Po mbahet para Kryeministrisë protesta e nëntë e opozitës së bashkuar,ku kërkohet largimi i Ramës dhe mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme.

Ende nuk dihet se sa do të zgjasë kjo protestë, ndërsa qytetarët shprehen të gatshëm të qëndrojnë madje më shumë se 24 orë.

Të pyetur nga gazetarja e Tirana Today, qytetarët premtojnë se do rrinë sa të jetë e nevojshme.

A do të rrini, nëse protesta vijon edhe gjatë natës?

“Do të rrimë sa të jetë nevoja. Jo vetëm gjatë natës, por gjithë javën nqs zgjat protesta. Protestoj për kushtet e mjera, jetoj vetëm me një pension 100 mijë lekë të vjetra, s’më dalin për asgjë”, thotë një nga protestuesit për Tirana Today.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT