E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

EKSKLUZIVE/ Flamur Noka godet me shpullë protestuesin

Një incident ka ndodhur gjatë protestës së opozitës, teksa protestonte para godinës së Kryeministrisë.

Kamera e Tirana Today ka kapur momentin kur ish-deputeti Flamur Noka godet me shpullë një nga protestuesit.

Ka qenë pikërisht momenti kur kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha fliste para qytetarëve, ndërsa Noka lëvizte dhe dukej sikur organizonte protestuesit para Kryeministrisë.

Një i ri që mban flamurin kuqezi në shpatulla, hedh kapsolla drejt Kryeministrisë, e menjëherë ka ardhur reagimi i ashpër i Nokës, i cili e ka goditur me shpullë dhe i ka folur në vesh.

Nuk dihet saktësisht nëse shkaku ka qenë hedhja e kapsollave, por pamjet “flasin” vetë./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...

Ikja e Gramoz Ruçit nga politika dhe raporti mes moshës e pushtetit

Nga Alfred Peza Në sport sado i zoti që të jesh, mosha të limiton duke të detyruar që të “varësh këpucët në gozhdë”, atëherë kur...

Biden pritet të sigurojë aleatët e NATO-s për mbrojtjen reciproke

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) do të diskutojë rishikimin e konceptit të saj strategjik kur udhëheqësit e saj, përfshirë Presidentin amerikan...