E martë, 20 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Rrahu 13-vjeçaren se nuk lau enët, gjykata jep vendimin për nënën nga Saranda

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

Gjykata e Sarandës ka caktuar sot masën“Arrest me burg” për 41-vjeçaren që ushtronte dhunë të vazhdueshme ndaj vajzës së saj 13-vjeçare.

Rasti u bë publik nga emisioni investigativ “Fiks Fare”, ku u tregua edhe një material audio ku dëgjohej Elisabeta Mita teksa shante dhe godiste vajzën e saj që qante.

Ishte ish-bashkëjetuesi i saj, Arjan Mekollari, i cili regjistroi materialin dhe denoncoi 41-vjeçaren. Bëhet me dije se seanca e masës së sigurisë është zhvilluar me dyer të mbyllura, ndërsa asnjë familjar i të akuzuarës nuk ka qenë i pranishëm.

Lexo edhe :   Jepet vendimi për 19-vjeçarin që i bëri atentat drejtorit të policisë

Avokati i 41-vjeçares ka mohuar akuzat që ish-bashkëjetuesi ka ngritur për Elisabetën. Sipas tij, Arjan Mekollari e ka manipuluar të gjithë situatën duke pretenduar se 41-vjeçarja dhunonte vajzën e saj.

“Sapo ka mbaruar seanca dhe u vendos ndalimi i klientes time. Kjo shtetase ka pasur kontradiktë që në muajin shtator me ish-bashkëjetuesin e saj, Arjan Mekollari, i cili ka manipuluar situatën, duke paraqitur sikur kjo shtetase dhunonte fëmijën e saj”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lufta ndaj Cov*d, NATO i dorëzon Shqipërisë 60 respiratorë

NATO i ka dorëzuar Shqipërisë 60 respiratorë, si ndihmë në luftën ndaj Covid-19. Lajmin e bëri të ditur Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë. Sipas ambasadës,...

Brataj tregon trajtimin që duhet të ndjekin të infektuarit në shtëpi

Në kohën kur infeksioni po përhapet me ritme të frikshme, numrat e të prekurve me Covid-19 do të vijojnë të rriten. Në një intervistë...

PDIU: Rama nuk i shpëton dot Çamërisë me fjalët “efkaristo” dhe “ejvallah”

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar pas konferencës për shtyp midis kryeministrit Edi Rama, dhe Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias. Sipas kësaj force...

Nis vala e dytë, Brataj: Masa shtrënguese si vendet e tjera

Rritja e shtrimeve në spitale, ka sjellë frikën e shtuar për izolim. Ndonëse nga ana e mjëkëve është folur gjatë ditëve të fundit për...

Covid-19, Irlanda rikthen izolimin

Mbrëmjen e djeshme qeveria irlandeze, në përpjekje për të vënë nën kontroll valën e re të Covid-19, mori vendimin për të shtuar masat kufizuese...