Shqipëria

Rikthehen shirat në vend, parashikimi i motit për sot dhe nesër


               Publikuar në : 07:32 - 26/08/19 Enno

Territori shqiptar do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave gjatë paradites. Por mesdita zhvillon vranësirat duke sjellë shira në vendin tonë, më të dukshme në zonat malore veriore dhe lindore. Mbrëmja sjell përmirësim të kushteve atmosferike në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen vetëm në mëngjes, duke luhatur vlerat ditore nga 14oC deri në 37oC.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Moti nesër:

Deri në mesditë moti do të mbetet në ndikimin e alternimeve dhe kthjellimeve dhe vranësirave të lehta, ku më të dukshme paraqiten në zonat malore. Por në pasdite vranësirat pësojnë zhvillim, duke sjellë shira në zonat veriore-verilindore dhe në juglindje të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por rënie të lehtë sjell mesdita, duke luhatur vlerat ditore nga 15oC deri në 36oC.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga veriperëndimi, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT