Kronikë

Reshjet e shiut shkaktojnë përmbytje në Fier

               Publikuar në : 18:21 - 16/05/19 Enno

Rreth 15 hektarë tokë bujqësore janë përmbytur pasditen e sotme në qytetin e Fierit.

Si pasojë e reshjeve të shiut, zonat më të prekura janë disa sera në Patos dhe Zharrëz, ku ndodhet edhe një pulari me mbi 15 mijë pula.

Ndërkohë, Bashkia e Patosit ka ngritur edhe Grupin e Emergjencave Civile për të marrë masat e nevojshme për përballimin e situatës së krijuar.

Reshjet intensive kanë shkaktuar edhe bllokimin e rrugës Fier-Ballsh, ku momentalisht është devijuar trafiku.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT