E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Reshje të dendura dhe ulje të temperaturave në të gjithë vendin

Mot me vranësira dhe reshje shiu do të mbizotërojë në vendin tonë, kryesisht në zonat veriore, ndërkohë që temperaturat pas mesditës do të shënojnë rënie.

Sipas MeteoAlb, një sistem i dendur vranësirash që ka përfshirë vendin tonë, duke filluar nga orët e para të ditës do të sjellë reshje me intensitet të ulët dhe herë pas here me intensitet mesatar.

Parashikohet që reshjet të jenë më të dukshme në zonët veriore, ku në intervale të shkurtra në zona të izoluar do të ketë dhe reshje intensive. Por pas mesditës dhe kryesisht mbrëmja, sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Moti për sot/Reshje në gjithë territorin, të shoqëruara me erë të fortë

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...