E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Reshje shiu dhe bore, merrni masat

Kthjellime dhe vranësirat do të dominojnë në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të sjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore, të cilat do të gjenerojnë reshje të izoluara shiu dhe bore.

Kjo situatë atmosferike do të na shoqërojë gjatë gjithë natës. Sipas Meteoalb, era do të fryjë me shpejtësi 35/h nga drejtimi Juglindor, duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Temperaturat e ajrit ulen me 2-3 gradë në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale nga -4 në 14 gradë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për Kosovën?

A do të lëkunden raportet turko-serbe pas deklaratës së Erdogan për njohjet e Kosovës “Në qoftë se kushdo sjell vendim për njohjen e Kosovës si...

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...