E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Reporteri i Shqipërisë në BE, uron Bashën për ditëlindjen e PD-së

Eurodeputeti dhe reporteri i Shqipërisë në BE, David Lega, ka uruar sot kreun e PD-së Lulzim Basha për 31-vjetorin e themelimit të kësaj force politike.

Me anë të një postimi në Twitter, Lega thekson se Partia Demokratike ka luajtur një rol të rëndësishëm në arenën politike në Shqipëri.

“Urimet më të ngrohta për 31 vjetorin e themelimit të Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe kryetarit Lulzim Basha. Partia Demokratike ka luajtur një rol të rëndësishëm në arenën politike në Shqipëri, dhe duhet të mbetet e bashkuar dhe e fortë”, shkruan Lega.

Hapjen e Kuvendit të Sali Berishës e bëri kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka. Më pas u zgjodh Komisioni, që do të drejtojë punimet dhe që kryesohet nga Belind Këlliçi.

Emrat e Komisionit që do të drejtojë punimet e Kuvendit:
Belind Këlliçi-drejtues
Albana Vokshi
Ervin Minarolli
Ivi Kaso
Edmond Spaho

Sekretariati
Minushe Lazaj
Nade Daullja
Ledio Nuraj

Belind Këlliçi u shpreh se do të jenë 72 përfaqësues të zgjedhur, për të verifikuar të gjithë delegatët përmes kodit unik.

“Sekretariati teknik do të kryejë verifikimin e të gjithë delegatëve përmes kodit unik, përmes teknologjisë që mundëson në kohë reale pjesëmarrjen e delegatëve për transparencë të plotë”, tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...