E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Aksident tragjik në Turqi/Përplasen dy makina, humbin jetën gjashtë persona

Një aksident tragjik ka ndodhur në Turqi, ku kanë humbur jetën gjashtë shtetas dhe janë plagosur tre të tjerë. Aksident fatal ka ndodhur në Kahramankazan. Dy makina janë përplasur kokë më kokë, duke lënë gjashtë të vdekur dhe tre të plagosur.

Sipas informacioneve të marra, aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes İmrendi, në kilometrin e 16-të të autostradës Ankara-Kahramankazan.

Në aksidentin e ndodhur në orët e mëngjesit, makina e ardhur nga Eskişehir në lagjen Kahramankazan të Ankarasë ku mësohet se kishte 5 persona, është përplasur kokë më kokë me makinën në të cilën ndodheshin 4 persona.

Gjashtë persona ndërruan jetë në vend

Në vendngjarje janë dërguar ekipe të shumta mjekësore, policore dhe zjarrfikëse. Gjatë ekzaminimit, ekipet mjekësore konstatuan se 6 persona kanë humbur jetën në vendngjarje, ndërsa 3 të plagosurit nga aksidenti janë dërguar me autoambulanca në Spitalin e Qytetit të Ankarasë, pas ndërhyrjes së parë në vendngjarje.

Emrat e personave që humbën jetën në aksident:

-Yusuf Öğüt (59 vjeç)

-Sultan Öğüt (56 vjeç)

-Nevzat Öğüt (37 vjeç)

-Burcu Sağlam (28 vjeç)

-Nezahat Cıbıroğlu (40 vjeç)

-Abdullah Kocabaş (37 vjeç)

Burimi i lajmit: bolgegundem. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...