E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Rënie e lehtë e euros dhe frangës zvicerane, këmbimi valutor për sot

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe frangës zvicerane, ndërsa paundi britanik dhe dollari kanë shënuar rritje.

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valutor të përditësuar:

Dollari:                                Blihet 106.5                                           Shitet 107.3

Euro:                                  Blihet 121.4                                          Shitet 122.1

Paundi Britanik :                  Blihet 142.8                                         Shitet 144.1

Franga Zvicerane:               Blihet 114.6                                           Shitet 115.5

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...