E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Referendumi” i 18-të dhjetorit, si firmat piramidale (VIDEO)

Duket se beteja mes Berishës e Bashës është për jetë a vdekje. Ora e përballjes po afron, ndërsa fryma opozitare është ringjallur si kurrë më parë. Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, i është rikthyer edhe një herë Kuvendit të Bashës në 18 dhjetor, duke e cilësuar si sofrën e bashkimit. E sa i takon referendumit për shkarkimin e Bashës, Haklaj e ka krahasuar me firmat piramidale.

Kjo lëvizje e Berishës vjen në një kohë kur kryedemokrati Basha ka deklaruar se po më 18 dhjetor do të mbledhë demokratët në Kuvendin e PD-së, aty ku do të diskutojnë dhe marrin vendime të rëndësishme për të ardhmen e tyre. Haklaj ka hapur arkivat, duke i nxjerrë të “palarat” deputetit demokrat Tritan Shehu, që sot mbështet “Foltoret” e Berishës, por dikur e ka vënë me “shpatulla pas murit”.

Një muaj më parë, Tritan Shehu i ka thurur lavde Berishës, ndërsa shprehej se “Foltorja” shkundi PD-në. Për të, “Foltorja” është momenti më i shëndetshëm për PD-në. Eshtë momenti i shkuarjes deri te anëtari më i thjeshtë i Partisë Demokratike, kudo në Shqipëri.

Ky personazh që sot është krahu i djathtë i Berishës, dikur e ka akuzuar. Azgan Haklaj është kujdesur për të risjellë në fokus një video e cila daton në 7 dhjetor 1999, ku Shehu në atë kohë zëvëndës kryeministër, akuzonte Berishën për lidhje të drejtpërdrejta me firmën piramidale “Gjallica” dhe ish bosen e saj Shemsie Kadria. Shehu, në videon në fjalë citonte se brenda Partisë Demokratike, asnjë veprim nuk bëhet pa dijeninë e Berishës, pasi ai vendos për gjithçka.

Ja se çfarë shkruan Azgan Haklaj

“Referendumi” i 18-të dhjetorit si firmat piramidale

Kuvendi kombëtar legjitim, konform statutit të PDSH-së me dt 18-të dhjetor në Pallatin e Kongreseve është sofra e bashkimit.

Lexo edhe :   Ata që e yshtën kalorësin e vrerosur

Të dashur miq!

Dëgjojeni anëtarin e regjencës që u fabrikua në kryefoltoren e 11-të dhjetorit e që do të rithemelojnë PD-në.

Ky është njëri prej revolucionarëve paqësorë konservator’ që do të rithemelojë PD- në konservatore dhe do të riformatojë të djathtën, por që erdhi si vandal për të pushtuar selinë e PD-së,e në fakt iku me bisht ndër shalë.

Lexo edhe :   I kujtojnë vr*sjet e “21 Janarit”, gazetarët nga Kosova “masakrojnë” Berishën

“Referendumi” i dt 18- të dhjetor do të jetë si firmat piramidale të Sudes, Alimuçës, Xhaferit që denoncon Tritani, dishepulli i enverizmit, sot i berishizmit.

Demokratë e demokrate të Shqipërisë!

Me dt 18- të dhjetor ejani në Pallatin e Kongreseve e Sheshin Nënë Tereza.

Mbi 5200 delegatë kanë konfirmuar pjesëmarrjen.

Dhjetëra mijëra demokratë nga gjithë Shqipëria do të injorojnë “referendumin” e regjencës dhe do të vijnë për të mbështetur kuvendin legjitim të PDSH-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...