E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Raporti/ Ish-deputeti: Edhe DASH ju vë vulën, të korruptuar!

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit. Sipas tij, DASH i vëri vulën qeverisë së korruptuar, ndërsa shkruan se bindet gjithnjë e më shumë për vendimin sipas tij të drejtë të opozitës për djegien e mandateve.

“Gjithnjë e më shumë bindem për vendimin e drejtë të opozitës, për mosnjohjen e një shumice të korruptuar në nivelet më të larta, që ka mbjellë veç varfëri në shumicën e shqiptarëve”, shkruan ndër të tjera Spahiu.

Postimi i plotë:

Dhe DASH ju vë vulën, të korruptuar!

—-

Pas Transparency International, që e rendit Qeverinë të 99-tën nga 175 shtete, pas Ëorld Justice Project ku Shqipëria rendit mjaft keq në treguesin e korrupsionit, vjen dhe raportimi i Departamentit Amerikan të Shtetit, ku thekson se:

“Korrupsioni është i përhapur në të gjitha degët e Qeverisë shqiptare, e drejtuar nga kryeministri Edi Rama, ndërkohë që shumë pak është bërë për të zbatuar ligjin për dënime penale ndaj zyrtarëve të lartë”

Gjithnjë e më shumë bindem për vemdimin e drejtë të opozitës, për mosnjohjen e një shumice të korruptuar në nivelet më të larta, që ka mbjellë veç varfëri në shumicën e shqiptarëve.

Gjithnjë e më shumë çdo shqiptar duhet të bindet se vetëm zgjedhje të lira e të ndershme janë zgjidhja e halleve dhe problemeve të tyre!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...