Politikë

“Rama shtoi një taksë të re, po na vjedh përsëri me karburantet”


               Publikuar në : 19:00 - 12/02/19 S.N

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka akuzuar sërish kryeministrin Rama se po vjedh popullin shqiptar. Në një postim në Facebook, deputeti shkruan se Rama po na vjedh sërish me karburantet me shtimin e një takse të re.

Më tej, Vasili shton se opozita ka alternativë uljen me 30 lekë të çmimit të karburanteve. “Po kush është ai budalla mor aman që të ka bindur se do rrosh 400 vjet”, shkruan ndër të tjera deputeti.

Postimi i Vasilit:

Edi Rama na vjedh perseri me karburantet.

Edi Rama shtoi edhe nje takse te re per karburantet,nje hajduteri te re na shtoi,na vodhi prap.

Opozita ka alternative uljen me 30 leke te cmimit te karburanteve.

Edi Rama ka konstatuar se opozita nuk ka alternative dhe program per te vjedhur.

Dhe ka te drejte Edi se ai vetem program per te vjedhur ka.

Bravo,jepi fort Edi vidh edhe keto dite qe te kane mbetur,mos lere lek te bjere ne toke.

Po kush eshte ai budalla mor aman qe te ka bindur se do rrosh 400 vjet.

Aq sa gjithe frymoret do rrosh dhe kur je frymepaket edhe me pak….

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT