E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Rama: PD e bën ‘shtëpinë’ rrëmujë, PS vendos rregullin

Nga oborri i inceneratorit të Elbasanit, kryeministri Edi Rama është shprehur i bindur për një fitore të një mandati të tretë. Në ftesën që pati për të gjithë, për t’iu bashkuar PS-së, Rama tha se sa herë kjo parti ka drejtuar vendin, ka ecur përpara.

Ai shtoi se sa herë që PD ka marrë në dorë çelësat e shtëpisë, e ka bërë shtëpinë rrëmujë. Ndërsa PS ka vendosur rregull në shtëpi. Kreu i qeverisë ka paralajmëruar se nëse në zgjedhje fiton PD, vendi ka rrezik të kthehet mbrapsht.

“PS e ka pasur dhe do e ketë pavarësisht se kush është lideri, prirjen për t’u vetëripërtirë, për t’u modernizuar, për t’u hapur dhe për t’u shtrirë.

PS ka humbur, jo se e kanë mundur të tjerët, por se ka mundur vetveten, se nuk ka qenë në lartësinë e sfidës apo të nevojës për të mos lejuar që vendi të kthehet pas dhe vendi është kthyer pas here që atyre u është dhënë mundësia që të bëjë.

Nëse kthehemi pas dhe shohim të gjitha zgjedhjet, do të shohim si në një film të përsëritur që kur PD merr në dorë çelësat, e bën shtëpinë rrëmujë. Dhe kur PS ka në dorë çelësat e shtëpisë, në shtëpi vendoset rregulli. Kjo është baza”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua

Agron Shehaj, i cili kandidoi për kreun e Partisë Demokratike, ka denoncuar faktin se vëzhguesja e tij në zgjedhjet e 13 qershorit Enkeleda Çela,...

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...