E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

inceneratore

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Bardhi publikon videon: SPAK-u e ka të thjeshtë hetimin për inceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se...

Rama i përgjigjet Bashës për inceneratorët: Do kthejmë malet me plehra në parqe

Rama i është kundërpërgjigjur Bashës, pas akuzave për inceneratorët. Në një postim në Twitter, kreu i qeverisë e ka cilësuar politikën e vjetër të...

Rama: PD e bën ‘shtëpinë’ rrëmujë, PS vendos rregullin

Nga oborri i inceneratorit të Elbasanit, kryeministri Edi Rama është shprehur i bindur për një fitore të një mandati të tretë. Në ftesën që...

Dyfishohen pagesat për koncesionet vitin e ardhshëm, 120 mln euro

Buxheti i shtetit pritet të paguajë 14.5 miliardë lekë vitin e ardhshëm (gati 120 mln euro) për pagesat për 13 kontrata koncesionare aktive, sipas...

Kryemadhi: LSI, jo kompromis për të ndërtuar pasurinë në kurriz të qytetarëve

Partia Demorkatike dorëzoi një kallëzim në SPAK për çështjen e inceneratorëve, ku ndër të paditurit ishte dhe Lefter Koka, ish-Ministri i Mjedisit nga rradhët...

PD lëshon ‘bombën’: Ka një hetim ndërkombëtar për çështjen e inceneratorëve

Partia Demokratike e dërgoi çështjen e inceneratorëve dje në SPAK, por hetimi i saj duket se ka “thyer” edhe kufijtë e Shqipërisë. Sekretari i Përgjithshëm...

Inceneratorët, AKUM sqaron opinionin publik dhe gazetarin Armand Shkullaku

Agjencia Kombëtare Ujësjellës Kanalizime dhe Mbetjeve te Ngurta, (AKUM) ka analizuar të gjitha pyetjet dhe komentet e bëra nga gazetari Armand Shkullaku lidhur me...

“Shes” një adresë holandeze për inceneratorin e radhës

Nga Flutura Açka Një vit pas vrasjes së djaloshit të ri Ardit Gjoklaj në landfillin e Sharrës, në kohën kur u censurua një dokumentar kushtuar...

Zëdhënësi i Metës: Horrat e mafies së inceneratorëve si shpëton asgjë nga burgu

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidenti të Republikës, ka publikuar detaje për shtantazhin që një gazetar ka bërë ndaj një deputeti të Partisë Socialiste. I njëjti...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...