E enjte, 2 Dhjetor, 2021
12.5 C
Tirana

Rama nga Fieri: Opozita kërkon të pengojë zhvillimin e vendit

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me strukturat e Partisë Socialiste në qytetin e Fierit, në vijim të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.

Gjatë fjalës së tij, Rama deklaroi se opozita po bën orvatjet e fundit për të penguar zhvillimin e vendit.

Ndër të tjera, Rama u shpreh se forcat opozitare duan të bëhen gjarpër në këmbët e shqiptarëve, teksa shtoi se PS në qeveri do të ngjisë Shqipërinë në majën më të lartë.

Edi Rama: ”Spitalet ishin torturë. Sot infrastruktura shëndetësore ka ndryshuar totalisht, që çdo gjë të jetë e qytetarëve. Fjala korrupsion të zhduket nga fjalori i shqiptarëve. Do të hapim universitet në Fier, me diplomë ndërkombëtare. Spitali i Fierit do jetë magnet për turistët. Të çojmë eksportet bujqsore mbi 1 miliardë. Ta shohim Shqipërinë kampione të Ballkanit në turizëm dhe në bujqësi.

Vendi ynë është bekuar nga Zoti. Do ta ngjisim Shqipërinë në majën që Zoti e ka bekuar se duhet të jetë. Brenda makinave të Bashës janë ata që duan të hapin bingot prapë këtu. Rruga e shkurtër të nxjerrë gjatë. Është orvatja e tyre e fundit për t’u bërë gjarpër në këmbët e shqiptarëve, për të na tërhequr këmbët poshtë, por ne duhet të ngjitemi lart me çdo kusht. Do të ecim përpara me forcën tonë të karakterit. Ju bëni 11 mandate e ne do bëjmë 1000 punë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...