E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Rama-Metës: Opozita ka ardhur me firmën e Bashës dhe recetën e Peço Vasilit

Kryeministri Rama ka reaguar për kalimin në Kuvend të Kodit Zgjedhor. Rama shprehet se Ilir Meta nuk ka asnjë shans të marrë peng Parlamentin e zgjedhjet, për hesap të partisë së tij.

Kreu i qeverisë Rama tha se presidenti sfidoi Parlamentin. Rama komentoi edhe letrën që Meta i çoi Kuvendit, ku kërkonte të mos rrëzohej dekreti i tij, ndërkohë që po vetë nuk e njeh legjitimietin e deputetëve opozitarë. Në fjalën e tij, Rama u kujtoi ligjvënësve të opozitës së kanë ardhur nga lista e Bashës dhe ajo e Petrit Vasilit, duke qenë se ky i fundit ishte kryetar i LSI-së në 2017.

“Sipas Metës, ky Parlament nuk ka legjitimitet për të bërë punën e tij. Meta sfidoi Parlamentin me kthimin e Kodit.

Se ne këtu ju kemi sjellë bashkë me Ballën dhe iu kemi gjet në hënë, në mars madje ndonjërin dhe në jupiter. Në fakt jo të gjithë ju që jeni këtu keni ardhur me firmën e Bashës dhe Kryemadhit. Këta të dy kanë firmosur për ju. Madje për disa ka firmosur doktor Peço Vasili. Meta thotë ju nuk ekzistoni, sipas meje ju jeni një aksident i dobishëm që votuam Kodin”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...