E mërkurë, 3 Qershor, 2020
23 C
Tirana

Rama mesazh Bashës: E dimë vetë punën tonë, mos na pengo

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Mashtroi biznesmenin turk/ Prokuroria kërkon deri në 10 vite burg për Sinan Idrizin

Prokuroria në Turqi ka kërkuar që aksioneri i kompanisë ajrore “Air Albania”, Sinan Idrizi, të dënohet me 3 deri në 10 vite burg për...

Gazetarja nxjerr detaje të rënda: Dy vajza të tjera janë ngacmuar nga roja e shkollës

Duket se përdhunimi i vajzës 15-vjeçare nuk është rasti i vetëm, pasi të njëjtin fat kanë patur edhe dy shoqet e saj. Detaje të...

Meta kthen në Kuvend ligjin ‘Për shërbimet e pagesave’

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për shërbimet e pagesave”. Sipas Metës, një nga arsyet e kthimit të ligjit...

Bylykbashi dhe Vasili bëjnë lëvizjen e radhës

Përfaqësuesit e opozitës, u janë drejtuar selisë blu pak çaste më parë. Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili do të mbajnë një takim me kryedemokratin...

“Do t’i dalim zot këtij vendi”, Hoti flet për herë të parë si kryeministër

Pas seancës së jashtëzakonshme, kryeministri i ri, Avdullah Hoti, ka thënë se në Kuvend e presin nisma të reja ligjore dhe plot punë. Prioritet...

EMRI/ Hapi zjarr ndaj policisë, efektivët me snajpera rrethojnë banesën në Kamëz

Një person është vetëdorëzuar në polici, pasi hapi zjarr ndaj uniformave blu. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5., i ishin drejtuar banesës së...

35 fotot që tregojnë anën tjetër të protestës për George Floyd

Prej 8 ditësh tashmë, protesta të shumta kanë shpërthyer në të gjithë SHBA për vdekjen e George Floyd. Qytetet po imponojnë shtetrrethime dhe shtetet...

Përgjatë një interviste për “News 24” kryeministri Edi Rama iu përgjigj thirrjes së kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore.

Rama deklaroi: “Është ajo thirrja që vjen gjithmonë në të gjitha herët dhe për të gjitha rastet, por siç ndodhi dhe me tërmetin, apo herët e tjera. Ne e dimë shumë mirë punën tonë dhe do ishim shumë të lumtur të na vinte ndonjë thirrje që na ndihmon, jo thirrje që na pengon”.

Pyetjes “Si do të përballohet situata, për personat që nuk kanë marrë bonusin e qirasë?”, kreu i qeverisë iu përgjigj: “Nuk ka asnjë problem, askush nuk i lëviz ata nga shtëpia dhe asnjë qiradhënësi nuk do t’i mungojë qiraja”.

Si do të vijohet, a do ketë shtim të numrit të analizave?

Rama: “Siç e kemi menduar, kjo është diçka që i takon ekspertëve dhe unë i mbështes. Ne do vazhdojmë punën, mbështetur tek Komiteti i Ekspertëve”.

Lexo edhe :   Reforma Zgjedhore/ Ristani: Rama bën fasada, s’ka kuptim pa drejtësi të pavarur

A është konsideruar mbyllja e fasoneve dhe call center-eve, si do të veprohet?

Rama: “Përgjigjja është që në vende ku disiplina e centralizuar e një aktiviteti është e mundur mjafton që njerëzit të respektojnë rregullat, të mbajnë distancë. Kemi parë që janë reduktuar vendet e punës në një hapësirë për të krijuar më shumë distanca. Njerëzit nuk duhet t’i japin dorën njëri-tjetrit, të zbatojnë rregullat dhe nuk ka asnjë problem. Virusi nuk shpërndahet në ajër, por nga kontakti”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ardit Roshi dhe vajza e Agim Bajkos i japin fund fejesës

Pas një propozimi që bëri shumë bujë, pasi çdo gjë ishte LIVE, për shkaqe ende të paqarta moderatori Ardit Roshi dhe vajza e aktorit...

LDK pas votimit të Qeverisë Hoti: Na priftë e mbara

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka përshëndetur votimin e Qeverisë së re në Kuvend, në krye me Avdullah Hotin kryeministër. Në llogarinë zyrtare në Facebook, LDK...

“Mezi presim të punojmë me qeverinë Hoti”, ambasada amerikane uron formimin e qeverisë së re

Pas votimit të qeverisë Hoti, ka ardhur edhe reagimi i ambasadës amerikane në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook, ambasada uron formimin e qeverisë së...

Ja kush është deputeti i LDK-së që nuk votoi Qeverinë Hoti

Fatmir Rexhepi ka qenë deputeti i vetëm në sallën e Kuvendit, i cili nuk e ka votuar Qeverinë Hoti. Ai ka abstenuar në votimin...

Rasti i George Floyd/ Papa Françesku: Nuk duhet të mbyllim sytë ndaj racizmit

Papa Françesku ka reaguar në lidhje me protestat që po zhvillohen në SHBA, për vdekjen e afro-amerikanit, George Floyd. Ai e ka quajtur tragjike vdekjen...
WhatsApp KONTAKTO TT