E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Rama mbledh qeverinë nesër në Elbasan, çfarë pritet të ndodhë

Kryeministri Rama, i ndodhur që prej mbrëmjes së sotme në qytetin e Elbasanit, ka zgjedhur të mbledhë Kryesinë e Partisë dhe deputetët socialistë për të diskutuar mbi zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Ditën e nesërme kryeministri ka vendosur që festimet ti kalojë në kryeqytetin e festës, duke marrë pjesë  në akivitetet  e organizuara nga Bashkia e Elbasanit me rastin e Ditës së Verës.

Ndërkohë, Rama ka planifikuar midis të tjerash të zhvillojë një vizitë në Panair, më pas do të vizitojë ekspozitën me foto të arkivave të ambasadës austriake tek Portat e Kalasë.

Axhenda e plotë:

10:00-10:30 – Vizitë në Panair
10:30-10:45 – Ekspozitë me foto të arkivave të ambasadës austriake tek Portat e Kalasë

10:45-11:15 – Kyeministri do të konsumojë një kafe në një lokal brenda në Kala.

11:15-11:45  do të zhvillojë vizitë në Prefekturë, ekspozitë me piktura moderne.

11:45-12:30 do të jetë kthimi për në Tiranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...