Kryesore

Rama mbledh kryesinë e PS-së, do diskutohet për…


               Publikuar në : 10:36 - 21/10/19 user tir

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur Kryesinë e Partisë Socialiste. Pritet të diskutohen një sërë tematikash, përfshirë edhe ecurinë e reformës zgjedhore. “Balkanweb” raporton se reforma zgjedhore do të zhvillohet me dy faza.

Në fazën e parë pritet të votohen në parlament rekomandimet e OSBE/ODIHR, ndërsa në të dytën priten të shqyrtohen pozicionet politike mes maxhorancës dhe opozitës, asaj brenda dhe jashtë Parlamentit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT