E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Rama mbledh kryesinë e PS-së, do diskutohet për…

Më të lexuarat

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka mbledhur Kryesinë e Partisë Socialiste. Pritet të diskutohen një sërë tematikash, përfshirë edhe ecurinë e reformës zgjedhore. “Balkanweb” raporton se reforma zgjedhore do të zhvillohet me dy faza.

Në fazën e parë pritet të votohen në parlament rekomandimet e OSBE/ODIHR, ndërsa në të dytën priten të shqyrtohen pozicionet politike mes maxhorancës dhe opozitës, asaj brenda dhe jashtë Parlamentit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Pse nuk bëhesh president i Flamurtarit?”, Ndoka tallet me Ramën

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...